ENG
×
HABERLER
Üniversitemiz, Tokat’ta 2. AR-GE Proje Pazarından Ödülle Döndü

Üniversitemizin de paydaşları arasında yer aldığı Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “2. AR-GE Proje Pazarına” Kayseri Üniversitemiz üç farklı alandan 19 uzman ve 10 öğrenci projesi ile katıldı.

Jüri değerlendirmeleri sonucunda; Mühendislik ve Temel Bilimler alanında uzman kategorisinde Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültemiz Mühendislik Temel Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Şahan birincilik ödülü, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz İnşaat Teknolojisi Programı Dr. Öğretim Üyesi Ali Ulvi Uzer üçüncülük ödülü aldı.

Mühendislik ve Temel Bilimler alanında öğrenci kategorisinde ise Teknik Bilimler MYO Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Mekatronik Programı öğrencimiz Eray İlgazi ikincilik ödülü aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 2. AR-GE Proje Pazarından ödül alan akademisyenlerimizi ve öğrencimizi kutlarken, projelerde emeği geçen tüm akademik personelimiz ile öğrencilerimize teşekkür etti.

Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK)