ENG
×
HABERLER
YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak, Üniversitemizi ziyaret etti.

Üniversitemize yapmış oldukları program kapsamında ilk olarak Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’yı ziyaret eden YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Ak’a, Rektörümüz Karamustafa üniversitemiz hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan OSB MYO’muzu gezen YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak’a, OSB MYO Müdürü Prof. Dr. Ercan Karaköse tarafından okul ve sanayi işbirliklerine ilişkin brifing verildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, burada yaptığı konuşmada, mesleki ve teknik yükseköğretimde Türkiye’de önemli bir üs haline gelmeyi hedefleyen Kayseri Üniversitesi’nin, OSB MYO’nun kurulması ile önemli atılım yaptığını kaydetti.

Kayseri Üniversitesi’nin kuruluş misyon ve vizyonu doğrultusunda sanayi işbirliklerine ve sahada eğitime büyük önem verdiğini belirten Rektörümüz Karamustafa, Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde projesi hazır hale getirilen ve içerisinde OSB MYO ile Mühendislik ve Tasarım Fakültesi binalarının yer alacağı teknik kampüsün hayata geçmesiyle Kayseri Üniversitesi’nin önemli bir değer haline geleceğini belirtti.

Rektörümüz Karamustafa, “Sayın YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar Hocamıza her daim üniversitemize ve özellikle sanayi ile entegrasyonumuza yönelik verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Sayın YÖK Başkanımızın, Üniversitemizde OSB MYO’nun kurulmasında büyük destekleri oldu. Gerek YÖK bünyesinde, gerekse siyaset, yerel yönetimler, sanayiciler ve hayırseverlerinden aldığımız destekle birçok hayalimizi kısa zamanda gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Amacımız sadece eğitim-öğretim hizmetlerinde değil, yerel dinamikler ve sanayi ile iç içe bulunduğu şehre ve ülkemize sürekli fayda sağlayan bir üniversite haline gelmek. İnşallah bunu da başaracağız” dedi.

YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’ın talimat ve himayelerinde Kayseri Üniversitemize bu ziyareti gerçekleştirdiğini belirten YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Mahmut Ak ise, Türkiye’nin genç nüfusa sahip bir ülke olduğunu ve bu genç nüfusu nitelikli şekilde yetiştirmenin gerekliliğine vurgu yaptı.

Bu anlamda MYO’ların, özellikle OSB’ler içerisinde yer alan OSB MYO’ların önemli görev üstlendiğini söyleyen YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Ak, “Sanayi içerisinde sanayinin ihtiyaçlarına göre belirlenmiş bölüm ve programlarda eğitim veren MYO’lar, mesleki ve teknik yükseköğretime büyük katkı vermektedir. YÖK olarak bu çerçevede birçok bölüm ve programı desteklemekteyiz. Amacımız mesleki ve teknik yükseköğretimin yaygınlaştırılması ve daha kaliteli hale getirilmesidir. Daha nitelikli mezunlarla istihdama katkı sağlanmasıdır. O yüzden OSB MYO’lara öncelik vermekteyiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak ile Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri OSB Teknik Kolejini ve Kayseri Üniversitesi’ne tahsis edilen teknik kampüs arsasını birlikte gezdiler.

Bu ziyaretlerde Kayseri OSB Denetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Gengeç ile Özel Kayseri OSB Teknik Koleji Genel Müdürü Sayın Erdoğan Ayata da bulundular.

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak’a üniversitemiz ziyaretinde danışmanları Doç. Dr. Aslı Günay ile Doç. Dr. Aydın Aslan da eşlik ettiler.

Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK)