ENG
×
HABERLER
Rektörümüzden “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rektörümüz Karamustafa mesajında, 15 Temmuz 2016’ta yaşanan ve ülkemizin birliğine, bütünlüğüne ve demokrasisine yönelik hain darbe girişimini unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını ifade etti.

15 Temmuz’un Türk Milletinin demokrasi tarihinde ve egemenliğinde önemli bir milat olduğuna dikkat çeken Rektörümüzün mesajı şöyle;

“15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden yedi yıl gibi bir süre geçti. Ancak bu hain girişimin yaşandığı o gece daha dün gibi zihnimizde tazeliğini korumaktadır. Akıllarını ve vicdanlarını dış mihraklara satmış, insanlıklarını kaybetmiş hainlerin, 15 Temmuz gecesi bu millete yaptığı kalleşliği hiçbir zaman unutmadık ve unutturmayacağız. Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış bir millet olan Türk Milleti, hiçbir zaman başka ülke ve güçlerin boyunduruğuna girmemiştir ve girmeyecektir. En zayıf anında dahi bir ve beraber olarak yeniden doğan Milletimiz, ülkemizi bölmeye, parçalamaya, yok etmeye çalışan düşmanlara ve hainlere gereken dersi vermiş ve her daim verecektir de. 15 Temmuz gecesi güçlü tokadını FETÖ/PDY mensubu teröristlerin enselerine indiren Türk Milleti, şehitlerimizin kanıyla yoğurulmuş, ecdadımızdan miras bu vatan topraklarında ebediyete kadar ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalanmaya ve ezanımız okunmaya devam edeceğini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanlara çıkan kahraman Milletimiz, minarelerden yükselen sala sesleri ile milli iradeye ve demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Bulunduğu bölgede güçlü ve lider bir ülke konumundaki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her alanda gelişerek Türkiye Yüzyılı hedeflerine sağlam adımlarla ilerlemektedir. Milleti ile güçlü Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’sini inşa edecektir. Yeter ki bir olalım, beraber olalım, birbirimize her zamankinden daha fazla sarılalım. Bir ve beraber olduğumuz müddetçe yenemeyeceğiz zorluk ve üstesinden gelemeyeceğimiz mesele yoktur. Her daim öğrenmeye ve yeniliklere açık bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 hedef ve vizyon ilkelerini yakalamak için çok çalışacağız ve üreteceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun. Gazilerimize ise minnettarız. Bu necip Millet, 15 Temmuz gecesi canını hiçe sayarak kendisini tereddütsüz tanka, silaha ve bombaya siper eden kahramanlarımızı ve sergiledikleri fedakârlığı asla unutmayacak ve unutturmayacaktır.”

Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK)