Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Sanayi Odası’nın (KAYSO) Nisan ayı Meclis toplantısına konuk oldu.
Rektörümüz Karamustafa, burada yaptığı konuşmada, Kayseri Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.

Yeni kurulan üniversitelerinin uygulama ve proje odaklı çalışmalara, iş dünyası ile bütünleşmeye önem verdiğini belirten Rektörümüz Karamustafa, şunları söyledi:

“Yeni bir üniversiteyiz. Fakat hedeflerimiz büyük. Bir yandan kampüs yapılanmamızı sürdürürken, diğer yandan da eğitim-öğretim çalışmalarına, iş dünyası ile ortak projelere ağırlık vermeye çalışıyoruz. Şu an itibari ile birimlerimiz daha ziyade ön lisans düzeyinde öğretim faaliyetinde bulunan meslek yüksekokulu düzeyindedir. Yeni açılan lisansüstü programlarımızla da zengin bir yükseköğretim portföyümüz bulunmaktadır. Meslek yüksekokullarımızda verdiğimiz mevcut eğitimi sahaya taşıma, iş dünyasının bu yöndeki yetişmiş nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılama amacındayız. Bu çerçevede OSB bölgelerinde meslek yüksekokulu kurma veya mevcut okullarımızı OSB’lere taşıma çabalarımız mevcut. Nitekim bu konuda gerek Kayseri OSB ve Mimarsinan OSB ile bölgelerine meslek yüksekokulu kurulmasına ilişkin ön protokolleri imzaladık. Okullarımızda verdiğimiz mesleki eğitimi sahaya taşıyarak, gerek burada eğitim gören öğrencilerimizin daha iyi yetişerek iş bulmalarını sağlamış, gerekse OSB bölgelerinin nitelikli personel ihtiyacını gidermiş olacağız. 

Sadece meslek yüksekokullarında değil, mevcut fakültelerimiz ve yeni kuracağımız fakültelerle eğitim alanlarımızı genişleteceğiz. Mesleki eğitim ve uygulamalı bilimlerdeki öncü çıtamızı, diğer alanlara da taşıyacağız. Kısacası üniversitemiz, bulunduğu şehir ile bulunduğu şehrin üretim dinamikleri ile kültür, eğitim ve araştırma dinamikleri ile bütünleşen bir üniversite olacak. Kayseri’nin faydasına, Türkiye’nin faydasına projeler üreterek, orta vade ve uzun vadede hak ettiği konuma gelecektir. 

Ben nazik davetinizden dolayı başta Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Büyüksimitçi ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Abidin Özkaya olmak üzere, tüm Sanayi Odası Meclis üyelerine çok teşekkür ederim.”

Konuşmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’ya, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi ile Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, birlikte plaket takdim etti.


Toplam 309 görüntüleme
Tarih: 27/04/2019
A+ A-